Opis zajęć

STEPDynamiczne zajęcia polegające na wchodzeniu na specjalną platformę (step). Kroki łączone są w sekwencje, dzięki czemu zajęcia nie dopuszczają nudy i monotonii, a regularne uczestnictwo zaprocentuje redukcją tkanki tłuszczowej oraz poprawą wytrzymałości fizycznej. 
 
TBC (Total Body Conditioning) - Zajęcia polegają na  kształtowaniu, modelowaniu całego ciała. Połączenie ćwiczeń aerobowych, które przyspieszają oddech i puls z treningiem wzmacniającym. Zestaw ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe, zaczynając od górnych, a kończąc na dolnych partiach. Trening rozpoczyna się od 10 do 15 minutowej rozgrzewki z prostymi krokami. Krótki czas odpoczynku i duża ilość powtórzeń gwarantują efekty.
 
PILATES - Ćwiczenia świetnie kształtujące ciało, ale również wpływające na dobre samopoczucie. Są wykonywane przy wolnej, spokojnej muzyce. Wprowadzają nas w nastrój relaksu i odprężenia oraz poprawiają wygląd. Ćwiczenia Pilates koncentrują się wokół rozciągania, naprężania i rozluźniania mięśni. Polegają na wykonywaniu precyzyjnych, ale powolnych ruchów. Angażują nie tylko duże mięśnie, ale także te najmniejsze i położone głębiej. Stają się one bardziej elastyczne, a dzięki temu cała sylwetka nabiera sprężystości i ładnego, smukłego kształtu. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń pomysłodawcy (Niemca Jozefa Humbertusa Pilatesa) metoda ta ma przyczynić się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu, oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.
 
FITBALL - Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, nawet dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i stawów. Podczas zajęć wykorzystywane są specjalistyczne piłki, które umożliwiają odciążenie stawów i bezpieczne wykonanie wszystkich ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych, podczas nich można siedzieć na piłce, leżeć na niej przodem lub tyłem albo opierać się  o nią bokiem. Poprzez szukanie balansu podczas tych pozycji wzmacniają się mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ( mięśnie posturalne). Ćwiczenia z piłką poprawiają umiejętność czucia ciała w przestrzeni, czyli propriorecepcję. Zastosowanie: w treningu ogólnorozwojowym do wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji, w schorzeniach neurologicznych, a także przy korekcji wad postawy i rechabilitacji.
 
STRETCHING - To zestaw ćwiczeń polegających na stopniowych rozciąganiu mięśni. Takie ćwiczenia powinny być stałym elementem każdego treningu, stosowane zarówno po rozgrzewce ale także, jako uspokojenie organizmu, po ćwiczeniach. Wykonywanie ćwiczeń rozciągających pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, warunkuje elastyczność oraz swobodę ruchów, pomaga utrzymać lub zwiększyć zakres ruchu stawach oraz niweluje ryzyko urazów aparatu ruchu.
 
PŁASKI BRZUCH - Ćwiczenia wzmacniające i kształtujące mięśnie brzucha. Pełna izolacja tej partii mięśniowej gwarantuje szybkie efekty. Trening idealny również dla Panów.
 
AFRO KOLUMBIJSKIE - Taniec charekterystyczny dla Kolumbii i stanowiący kwintesencję kultury wybrzeży tego kraju w tym takich rytmów jak garabato , czy chande oraz różnych rodzajów tańców.
 
JOGA - Zapraszamy na zajęcia Vinyasa Krama Jogi dla początkujących i praktykujących. Na zajęciach będziemy uczyć się synchronizacji oddechu z ruchem podczas wykonywania asan oraz rozwijania uważności, wrażliwości i świadomości naszego ciała. Efektem takiej praktyki powinno być stopniowe uwalnianie od napięć i uspokojenie umysłu. Wykorzystując potencjał oddechu w naszej pracy z asanami, będziemy dążyć do osiągnięcia harmonii między stabilnością, rozluźnieniem oraz odnalezieniem komfortu w pozycjach. Wykorzystywane asany i vinyasy to system starannie dobranych pozycji oddziałujących całościowo poprzez ruch na układ hormonalny, nerwowy i umysł. Wsłuchując się w sygnały płynące z ciała, skonfrontujemy od dawna skrywane słabości, urazy i emocje, które przekładają się na codzienne funkcjonowanie naszego organizmu.
Proponowana przez nas joga jest jogą dla każdego. Jej działanie, chociaż subtelne, jest bardzo szerokie. Pomaga zmniejszyć stres, poprawia kondycję fizyczną, wspomaga usprawnienie zakresu ruchu po przebytych kontuzjach, rozładowuje napięcia, uelastycznia ciało, wzmacnia system nerwowy, a co za tym idzie - przynosi dobre samopoczucie i odprężenie. Czym będzie joga dla ciebie? - Przekonaj się sam.

Zapraszamy na zajęcia.

 

© Impuls 2009 projekt i wykonanie: fitmate.pl